mpk

Karty MPK funkcjonują w systemie Częstochowskiej Karty Mieszkańca

Karty MPK automatycznie zyskały możliwość zbierania zwrotów za zakupy u partnerów Częstochowskiej Karty Mieszkańca.

1. Zwroty za zakupy

Posiadacz Karty Miejskiej MPK, okazując sprzedawcy swoją Kartę, otrzymuje częściowy zwrot z zakupów u partnerów programu Częstochowskiej Karty Mieszkańca – lista partnerów dostępna na stronie: karta.czestochowa.pl. Zwrot otrzymuje za każde wydane 10zł, w formie punktów na karcie (1pkt = 10gr). Wysokość zwrotu zależy od danego partnera, u niektórych jest to nawet 21% kwoty zakupów.

2. Rejestracja

Aby wykorzystać zgromadzone na Karcie naliczone rabaty, należy najpierw zarejestrować Kartę Miejską MPK na stronie: karta-panel.czestochowa.pl
Karty MPK imienne – do rejestracji potrzebne będą 3 ostatnie cyfry numeru PESEL, który był podany w chwili odbioru Karty Miejskiej z siedziby MPK. Uwaga: jeśli podczas rejestracji system nie znajdzie numeru Karty Miejskiej MPK, należy jej użyć w środkach komunikacji miejskiej lub doładować w siedzibie MPK.
Karty MPK na okaziciela – obecnie system umożliwia rejestrację tylko „imiennych” kart MPK. Jeśli posiadacie kartę MPK „na okaziciela”, rejestracja będzie możliwa już wkrótce. Jednak punkty na karcie „na okaziciela” możesz gromadzić już dziś.

3. Płatność zgromadzonymi punktami

Po zebraniu minimum 100pkt czyli 10zł, można wydać tę kwotę na zakupy (rabat pieniężny) u dowolnego Partnera Częstochowskiej Karty Mieszkańca. Wystarczy, że w trakcie płatności poinformujecie o tym Sprzedawcę. Możliwe kwoty rabatów za punkty: 10zł = 100pkt; 25zł = 250pkt; 50zł = 500pkt.

Przykład:

1. Zakupy w sklepie rowerowym za 1109zł.
Sklep oferuje zwrot 5pkt za każde wydane 10zł, czyli 5% wartości zakupów. Na Kartę otrzymujesz 550pkt (55zł).

2. Wizyta w restauracji rachunek wynosi 76zł.
Informujesz obsługę, że chcesz zapłacić punktami z Karty za 25zł, a resztę gotówką. Sprzedawca odlicza z Karty 250pkt (25zł) i gotówką płacisz tylko 51zł.
Dodatkowo restauracja oferuje zwrot 13pkt za każde wydane 10zł, więc otrzymujesz jeszcze 65pkt czyli 6,50zł na Kartę (za wydane 51zł).