mpk

Wszystkie Karty MPK funkcjonują w systemie Częstochowskiej Karty Mieszkańca

Karty MPK automatycznie zyskały możliwość zbierania zwrotów za zakupy u partnerów Częstochowskiej Karty Mieszkańca.

1. Zwroty za zakupy

Posiadacz Karty Miejskiej MPK, okazując sprzedawcy swoją Kartę, otrzymuje częściowy zwrot z zakupów u partnerów programu Częstochowskiej Karty Mieszkańca – lista partnerów dostępna na stronie: karta.czestochowa.pl. Zwrot otrzymuje za każde wydane 10zł, w formie punktów na karcie (1pkt = 10gr). Wysokość zwrotu zależy od danego partnera, u niektórych jest to nawet 21% kwoty zakupów.

2. Rejestracja

Aby wykorzystać zgromadzone na Karcie naliczone rabaty, należy najpierw zarejestrować Kartę Miejską MPK na stronie: karta-panel.czestochowa.pl
Karty MPK imienne – do rejestracji potrzebne będą 3 ostatnie cyfry numeru PESEL, który był podany w chwili odbioru Karty Miejskiej z siedziby MPK. Uwaga: jeśli podczas rejestracji system nie znajdzie numeru Karty Miejskiej MPK, należy jej użyć w środkach komunikacji miejskiej lub doładować w siedzibie MPK.
Karty MPK na okaziciela – obecnie system umożliwia rejestrację tylko „imiennych” kart MPK. Jeśli posiadacie kartę MPK „na okaziciela”, rejestracja będzie możliwa od 1 marca 2018r. Jednak punkty na karcie „na okaziciela” możesz gromadzić już dziś.

3. Płatność zgromadzonymi punktami

Po zebraniu minimum 100pkt czyli 10zł, można wydać tę kwotę na zakupy (rabat pieniężny) u dowolnego Partnera Częstochowskiej Karty Mieszkańca. Wystarczy, że w trakcie płatności poinformujecie o tym Sprzedawcę. Możliwe kwoty rabatów za punkty: 10zł = 100pkt; 25zł = 250pkt; 50zł = 500pkt.

Przykład:

1. Zakupy w sklepie rowerowym za 1109zł.
Sklep oferuje zwrot 5pkt za każde wydane 10zł, czyli 5% wartości zakupów. Na Kartę otrzymujesz 550pkt (55zł).

2. Wizyta w restauracji rachunek wynosi 76zł.
Informujesz obsługę, że chcesz zapłacić punktami z Karty za 25zł, a resztę gotówką. Sprzedawca odlicza z Karty 250pkt (25zł) i gotówką płacisz tylko 51zł.
Dodatkowo restauracja oferuje zwrot 13pkt za każde wydane 10zł, więc otrzymujesz jeszcze 65pkt czyli 6,50zł na Kartę (za wydane 51zł).